anunt angajare - director executiv fc iasi

2
www.fciasi.ro Director executiv Organizaţia: Fundaţia Comunitară Iaşi Tipul postului: Normă întreagă, 60% muncă de birou, 40% muncă de teren Localizare: Iaşi Nivel carieră: experienţă medie/peste 3 ani Oferta: se va negocia în urma interviului Data limită: 1 septembrie 2010 ora 16:00 Candidatul ideal: Studii superioare, constituie avantaj absolvirea unor cursuri de formare în management, comunicare, atragere de fonduri. Minim 3 ani experienţă într-o poziţie de management, relaţii publice, comunicare; experienţă de atragere de fonduri sau campanii nonprofit constituie un avantaj; Buna cunoaştere a sectorului nonprofit şi a mediului de afaceri din judeţul Iaşi; Excelente abilităţi de comunicare, management, negociere, prezentare; Abilitatea de a produce o gamă largă de materiale scrise, la un standard înalt, inclusiv materiale promoţionale, scrisori de informare, rapoarte; Abilitatea de a dezvolta noi proiecte şi de a gândi strategic; Cunoaşterea limbii engleze, nivel avansat; Utilizare computer (Microsoft Office:Word, Excel, Powerpoint). Responsabilităţi: Asigurarea strategiilor de dezvoltare a Fundaţiei Comunitare Iaşi; Coordonarea activităţilor şi implementarea unor mecanisme coerente de atragere de fonduri pentru Fundaţie împreună cu coordonatorul de atragere de fonduri şi comunicare; Dezvoltarea, menţinerea şi consolidarea unor relaţii pe termen lung cu donatorii şi potenţialii donatori în vederea fidelizării acestora; Dezvoltarea şi implementarea strategiei de comunicare împreună cu coordonatorul de atragere de fonduri şi comunicare; Realizarea de rapoarte atât pentru donatori cât şi pentru Consiliul Director al Fundaţiei; Colaborarea cu mass-media pentru promovarea evenimentelor şi activităţii Fundaţiei atât la nivel local, cât şi la nivel naţional; Realizarea materialelor de suport pentru evenimentele Fundaţiei şi colaborarea cu agenţii de publicitate pentru realizarea lor (rapoarte, afişe, bannere etc); Dezvoltarea şi menţinerea paginii web a Fundaţiei;

Upload: brandshout-srl

Post on 26-Jun-2015

1.552 views

Category:

Documents


3 download

DESCRIPTION

Anunt de

TRANSCRIPT

Page 1: Anunt angajare -   Director Executiv FC Iasi

www.fciasi.ro

Director executiv

Organizaţia: Fundaţia Comunitară Iaşi

Tipul postului: Normă întreagă, 60% muncă de birou, 40% muncă de teren

Localizare: Iaşi

Nivel carieră: experienţă medie/peste 3 ani

Oferta: se va negocia în urma interviului

Data limită: 1 septembrie 2010 ora 16:00

Candidatul ideal:

� Studii superioare, constituie avantaj absolvirea unor cursuri de formare în management, comunicare,

atragere de fonduri.

� Minim 3 ani experienţă într-o poziţie de management, relaţii publice, comunicare; experienţă de

atragere de fonduri sau campanii nonprofit constituie un avantaj;

� Buna cunoaştere a sectorului nonprofit şi a mediului de afaceri din judeţul Iaşi;

� Excelente abilităţi de comunicare, management, negociere, prezentare;

� Abilitatea de a produce o gamă largă de materiale scrise, la un standard înalt, inclusiv materiale

promoţionale, scrisori de informare, rapoarte;

� Abilitatea de a dezvolta noi proiecte şi de a gândi strategic;

� Cunoaşterea limbii engleze, nivel avansat;

� Utilizare computer (Microsoft Office:Word, Excel, Powerpoint).

Responsabilităţi:

� Asigurarea strategiilor de dezvoltare a Fundaţiei Comunitare Iaşi;

� Coordonarea activităţilor şi implementarea unor mecanisme coerente de atragere de fonduri pentru

Fundaţie împreună cu coordonatorul de atragere de fonduri şi comunicare;

� Dezvoltarea, menţinerea şi consolidarea unor relaţii pe termen lung cu donatorii şi potenţialii donatori

în vederea fidelizării acestora;

� Dezvoltarea şi implementarea strategiei de comunicare împreună cu coordonatorul de atragere de

fonduri şi comunicare;

� Realizarea de rapoarte atât pentru donatori cât şi pentru Consiliul Director al Fundaţiei;

� Colaborarea cu mass-media pentru promovarea evenimentelor şi activităţii Fundaţiei atât la nivel local,

cât şi la nivel naţional;

� Realizarea materialelor de suport pentru evenimentele Fundaţiei şi colaborarea cu agenţii de

publicitate pentru realizarea lor (rapoarte, afişe, bannere etc);

� Dezvoltarea şi menţinerea paginii web a Fundaţiei;

Page 2: Anunt angajare -   Director Executiv FC Iasi

www.fciasi.ro

� Elaborarea bugetului de atragere de fonduri şi a bugetelor legate de

evenimente, cât şi monitorizarea veniturilor şi cheltuielilor raportat la bugete

şi obiective;

� Realizarea unor studii şi analize pentru identificarea intereselor donatorilor, a celor mai potrivite

activităţi de atragere de fonduri sau a celor cu cea mai mare şansă de succes în implementare.

� Coordonarea activităţii de acordare de granturi a Fundaţiei, monitorizarea proiectelor finanţate şi

evaluarea impactului acestora în comunitatea locală

Ce oferim:

Participare la evenimente şi conferinţe naţionale şi la nivel internaţional;

Oportunităţi de învăţare şi dezvoltare;

Salariu competitiv pentru mediul nonprofit;

Mediu de lucru stimulant şi creativ.

Procesul de selecţie al candidatului:

Aplicaţia va cuprinde: scrisoarea de intenţie, CV şi informaţiile de contact a 2 persoane care pot oferi

recomandari.

Vă rugăm menţionaţi în scrisoarea de intenţie care sunt aşteptările salariale.

Pe baza CV-ului şi scrisorii de intenţie vor fi selectaţi candidaţii pentru interviu.

La interviu vor fi invitaţi doar candidaţii preselectaţi pe baza CV-ului şi a scrisorii de intenţie.

CV-urile şi scrisorile de intenţie vor fi trimise la adresa [email protected] până în data de 1

septembrie 2010 incusiv, ora 16:00.

Descrierea organizaţiei:

Misiunea Fundaţiei Comunitare Iaşi, www.fciasi.ro, este de a îmbunătăţi viaţa locuitorilor din zona Iaşi prin

mobilizarea şi distribuirea de resurse pentru iniţiative de dezvoltare locală.

Fundaţia Comunitară Iaşi desfăşoara activitatea caritabilă în conformitate cu legislaţia româna în vigoare,

cu respectarea standardelor de bune practici din domeniu, pe principii de eficienţă şi transparenţă şi cere

personalului angajat respectarea acestui spirit.

Programele noastre sprijină implicarea civică, educaţia tinerilor şi copiilor, cultura, integrarea în viaţa

comunităţii a grupurilor defavorizate, voluntariatul, parteneriatele şi dezvoltarea comunitară.

Vă urăm mult succes!