deviz economie

Click here to load reader

Post on 16-Nov-2015

133 views

Category:

Documents

10 download

Embed Size (px)

DESCRIPTION

colegiu de constructii

TRANSCRIPT

sgsgdfg

Formular Nr.1

Lista lucrrilor cu volumele de lucru pentru obiectul:

,,Bloc locativ tip subsol, parter, 8 etaje i parcare subteran, or.Orhei. ,,

(Deviz oferta)

NrSimbol norme cod resurseDenumirea lucrarilorU/MCantitatea

12345

Terasamente

1TsE04A1Defriarea stratului vegetal cu buldozerul100211,52

2TsC18A1Scoaterea stratului fertil cu buldozerul100m35,76

3TsC03E1Excavarea gropii de fundare100m330,70

4TsA02B1Prelucrarea manualm390,61

5TsD02C1Umplerea tempanilor ntre fundaii 100m34,62

6TSD06A1Compactarea solului ntre fundaii100m39,45

Fundatii

7TsC54AExecutarea stratului suport din pietrim313,30

8CB03Acofrarea si decofrarea elementelor monolitem24884,24

9CC01DArmarea elementelor monolitekg270879,0

10CA03EBetonarea fundatiei elementelorm31749,69

11IzF04CExecutarea hidroizolatiei verticale m2750,0

12IzF50AExecutarea hidroizolatiei orizontale m2242,70

suprastructura

13CD55BZidaria pereilor din blocuri de calcar lacustrum3313,60

14CD56A Zidaria la perei dispritori din plci de ipsos100 m221,4244

15CD51C Zidaria la perei dispritori din crmid100 m240,63

16CP05BMontarea blocurilor de ventilarebuc63,0

17CP18B Sudarea pieselor nglobateml23,80

18IzA11B Protecia anticorozivm24,76

19CL17B Balustrada, elemente metalicekg7125,60

20CH02AExecutarea treptelor exterioare din betonml3,0

21CB16AMontarea si demontarea schelelorm27440,0

acoperi

22IzF01D1Amortsarea suprafetei nvelitoriim2523,92

23IzF02AStart de difuzie a vaporilorm2523,92

24IzF03D2Bariera contra vapori din ruloum2523,92

25IzF11BStrat termoizolant din cheramzit m378,59

26IzF18CStrat de egalizare din mortar de ciment =30mmm2523,92

27IzF04BStrat hidroizolant din ruloum2523,92

28IzF19CStrat de protecie m2523,92

29IzF09B Racordarea hidroizolaiei la straturile

nvelitoriibuc16,0

30IzF05B Finisarea aticului cu foi zincateml96,73

Timplaria

31CK03BUsi din profil de aluminium2116,97

32CK15A Ferestre gemuite din profil de aluminium21204,06

33CK11B Usi din lemnm2857,88

34CK21AUsi din metalm268,06

35CK33CBroasc aplicat sistem Yalebuc299,0

36CK07B Glafuri la usiml5035,76

37CK26D Finisarea glafurilor cu foi zincateml802,67

38CM01CGemuirea timplrieim21321,03

Pardoseli

39Ts53A Executarea stratului suport din pietri100m269,71

40CA02AExecutarea stratului suport din betonm315,94

41IzF11B Strat termoizolant din cheramzitm323,91

42IzF10C Executarea stratului termoizolant din polestiren extrudat m21804,32

43CG01A1Executarea stratului suport autonivelante m22470,84

44IzF04BExecutarea hidroizilatiei din rulou de ruberoidm2136,10

45CG33AExecutarea pardoselei din linoleumm21668,22

46CG06AFixarea plintei din lemn ml17845,0

47CG07BCeruirea plintei ml17845,0

48CG07CLcuirea plinteim2166,83

49CI05AExecutarea pardoselei din placi de gresie m2442,17

50 CI07A Executarea pardoselei din betonm2199,17

51CG22B Executarea pardoselei din mortar de cimentm2161,28

52CG24A Executarea plintei din mortar de cimentml172,57

53TsC53B Executarea stratului suport sub pereu100m20,9673

54CG18A Executarea pereului di mortar de cimentm96,73

finisarea

55CN53AAmorsarea pereilor faadei i interiori cu emulsie de grundm34128,02

56CN54B Amorsarea pereilor faadei cu grund de cuar ,,Gleta,,m1214,20

57RpIzF10AIzolarea termica a peretilor cu polistiren expandatm21214,20

58CF05BTencuiala glafurilorml13189,72

59CF30ATencuiala exterioara decorativ la faade TINCm21214,20

60CN55A Vopsitorii decorative la exterior cu vopsea hidroizolant structurat ,,Flexodecor,,m21214,20

61CF02ATencuiala ameliorat executat manual m29750,0

62CF50AGlet cu amestec uscat la tavan i perei cu 5,0mmm213600,0

63CF57AGletuirea interioar la tavan i perei cu 1,0 mm ,,Eurofin,, executat manualm13600,0

64CF56AGletuirea interioar la tavan i perei cu 0,5mm ,,Meterul Manole,, executat manualm13600,0

65CI07APlacaje cu faiant smaltuit la peretim2743,0

66 CN05B Vopsirea cu emulsie a tavanului i pereilor m213600,0

67CN19CVopsitorii cu vopsele a timplariei din lemn, metalm22592,64

68CN21BVopsitorii la balustrade m2356,28

69CI11APlacaje cu placi naturale la soclum2118,50

Elaborat: I. Coad. Aprobat: O. ScobiolaFormular Nr.2Lista de preuri pentru resursele materiale i de munc:

,,Bloc locativ tip subsol, parter, 8 etaje i parcare subteran, or.Orhei. ,,

a. ,,Manopera,,

Nr.Denumirea profesieiU. de m.Salariu mediu orar, leiInformaie preuri

12345

1Mucitonr necalificat c-2h-om28,71SRL ,,Dansicons,,

2Montator c-5h-om28,71

3Finisor c-6h-om28,71

4Betonist c-4h-om28,71

5Lctu- constructor metalic c- 4h-om28,71

6Zugravvopsitor c-3h-om28,71

7Zidar c-4h-om28,71

8Mozaicar c-3h-om28,71

9Zidar c-3h-om28,71

10Parchetar c-4h-om28,71

11Pietrar c-4h-om28,71

12Tichinigiu c-4h-om28,71

13Izoltorhidrofug c-3h-om28,71

14Montator c-4h-om28,71

15Parchetar c-4h-om28,71

16Gemgiu c-4h-om28,71

17Zugravvopsitor c-4h-om28,71

18Tmplar c-4h-om28,71

19Zidar c-5h-om28,71

20betonist 3h-om28,71

21Mucitor deservireh-om28,71

22Dulgher c-4h-om28,71

b. ,,Funcionarea utilajului de construcii,,

Nr.Denumirea utilajuluiUnitatea de masuraValoarea h-ut, leiInformaie preuri

12345

1Automacarah-ut184,15SRL ,,Dansicons,,

2Automacara 4,5 - 9,9 TF; h max.=6,5m, deschidere max.=5,5 m, moment max.=15 TFMh-ut184,15

3Automacara 10 - 14,9 TF cu brat cu zabrele ( )h-ut184,15

4Autocamacara, 10 t cu brat cu zabreleh-ut184,15

5Compactor pe pneuri sau mecanic 150 - 200 kgh-ut80,57

6Schela metalica tubulara de exterior S=640 mp, G=13,5 th-ut0,8

7Compresor mobil motor ardere interna, presiunea pina la 686 kPa 2,2 m3/minh-ut245,48

8Macara turnh-ut147,98

9Macara de fereastrah-ut8,2

10Macara fereastra de 0,0015 MN (0,15 tf)h-ut8,2

11Macara turn cu brat inclinabil, 3,5-12,5 TF moment maxim=80-150 TFMh-ut147,98

12Macarah-ut184,98

13Masina portabila de taiat cu disc abrazivh-ut25

14Masina de gaurit electricah-ut25

15Utilaj de ridicat pentru lucrari de finisajh-ut8,2

16Compactor static autopropulsat cu rulouri valturi R 8-14 de 14tfh-ut128,56

17Excavator pe senile cu o cupa cu motor termic, 0,40-0,70 mch-ut283,19

18Buldozer pe senile pina la 60 CPh-ut186,08

19Buldozer pe senile pina la 65-80 CPh-ut186,08

20Vibrator de adincimeh-ut16,1

21Malaxor de mortar 200 l actionat electrich-ut19,2

22Mai mecanic de 150-200 kg cu motor termic 6 cp (4 kw)h-ut8,33

23Topitor bitum de 500 lh-ut33,5

24Masina de gaurit electricah-ut25

25Fierastrau mecanic cu lant de 2,2 kw, 3 cph-ut25

26Aparat de sudura 28-35 Kwh-ut131,72

27Convertizor de sudura de 14 kwh-ut35

28Macara pe pneuri pina la 9,9 TF cu brat cu zabreleh-ut147,98

29Macara pe pneuri 10-14,9 TF, cu brat cu zabreleh-ut184,15

30Autocamion, 5 th-ut157,47

31Vibrator de suprafatah-ut25

32Central de betonh-ut90

33Autocisterna 5-8 t cu dispozitive de stropireh-ut151,42

c. ,,materiale,,NrDenumirea materialelorUnitate de masuraPre de achiziii fara TVACheltuieli de transportCheltuieli de achiziii de depozitareValoarea de devizInformatie preturi

12345678

1Carbuni de forj (huil)kg2,500,180,052,73SRL ,,Dansicons,,SRL ,,DANSICONSl,,SRL ,,Dansicons,,SRL ,,Dansicons,,SRL ,,Dansicons,,SRL ,,Dansicons,,SRL ,,Dansicons,,SRL ,,Dansicons,,

2Mixtur asfaltic preparat la caldt915,5064,0919,59999,18

3Apm322,960,000,0022,96

4Mozaic de marmurkg2,200,150,052,40

5Praf de travertinkg1,240,090,031,35

6Blocuri de calcar (cotilet)m3464,4032,519,94506,85

7Piatr spart pentru drumuri roci sedimentare 40-63mmm3250,0017,505,35272,85

8Nisip bitumatt915,5064,0919,59999,18

9Nisip sortat nespalat de riu si lacuri 0,0-7,0 mmm3130,009,102,78141,88

10Coloranti de ap pentru zugravelikg89,806,291,9298,01

11Balast (pietris) pentru betoane 0-71 mm S1667t250,0017,505,35272,85

12Grasimi pentru zugravelikg11,450,800,2512,50

13Bumbac de sterskg4,990,350,115,45

14Lemn rotund de rasinoasem32250,00157,5048,152455,65

15Placi fibrolemnoase PFL de 6; 20 mm grosimem31499,80104,9932,101636,88

16Plinte de stejar sau fagm10,600,740,2311,57

17Distantieri de rostbuc0,100,010,000,11

18Usi interioare si exterioare din lemnm2437,6530,649,37477,65

19Ferestre sau vitrine din lemn m2708,3349,5815,16773,07

20Ferestre din mase plastice cu 2; 5 camerim2848,9159,4218,17926,50

21Usi din profiluri din mase plastice inclusiv armturile si accesoriile necesarem2900,0063,0019,26982,26

22Panou de cofraj cu placaj de 15 mm m2100,387,032,15109,55

23Ghermele carbolinizatebuc60,420,136,55

24Diblu din lemnbuc0,800,060,020,87

25Lemn de foc de foioase tari L=1m livrabil in dep S 2340kg0,190,010,000,21

26Lemne de foc de rasinoase (deseuri)t190,0013,304,07207,37

27Crboliuxm2136,439,552,92148,90

28Carton de asbest 4mmkg4,290,300,094,68

29Fosfat de amoniu, praf, calitate superioarakg21,751,520,4723,74

30Benzina auto tip CO/R 75l16,351,140,3517,84

31White spiritkg161,120,3417,46

32Petrol distilat tip 0/200kg16,941,190,3618,49

33Decofrolkg11,750,820,2512,81

34Bitum pentru hidroizolatiikg8,300,580,189,06

35Gudronkg8,300,580,189,06

36Bitum pentru hidroizolatii tip H 80/90 S 7064kg8,300,580,189,06

37Oxigen tehnic gazos S2031m37,50,530,168,19

38Suspensie de bitum filerizat-subifkg6,830,480,157,45

39Carbur de calciu tehnica (carbid) S102kg14,351,000,3115,66

40Lignolineumkg17,461,220,3719,06

41Pasta antisepticakg21,001,470,4522,92

42Lindatox 20 % concentratiekg17,461,220,3719,06

43Vopsea pe baz de ulei orice culoarekg21,401,500,4623,36

44Vopsea pe baza de copolimeri vinilicikg21,991,540,4724,00

45Vopsele uscate pentru vopsiri interioarekg24,001,680,5126,19

46Vopsea ignifuga de exterior I 107/30kg20,771,450,4422,67

47Email alchidic pentru timplarie lemnkg25,001,750,5427,29

48Vopsea minium de plumb v.351-3 ntr 90-80kg23,971,680,5126,16

49Lac pentru.interior L.001-1 NTR 90-80kg19,801,390,4221,61

50Diamoniu fosfatkg161,120,3417,46

51Fugakg16,001,120,3417,46

52Funeg fiulerkg3,950,280,084,31

53Grund miniu anticoroziv g.351-4 S 3067-80kg34,822,440,7538,00

54Grund pe baz de polimer acrilickg11,000,770,2412,00

55Grund prenadez tip Mkg10,220,720,2211,15

56Chit alb pt geamuri pe baz de ulei C.351-1 ntr 6149-69kg8,330,580,189,09

57Chit mastic SR 1270 ntr 5005-78kg8,330,580,189,09

58Chit siliconickg8,330,580,189,09

59Chit de cutit pe baz de ulei C 101-2kg8,330,580,189,09

60Diluant prenadezkg18,981,330,4120,71

61Diluant alchidic D.005-12 NI 1708-61 A1kg19,501,370,4221,28

62Aracet dp 50 mich NI 1345-64kg21,631,510,4623,61

63Aracet CPMBkg2,980,210,063,25

64Clei "Class polistirol"kg3,800,270,084,15

65Prenadez 300 NII 2829-74kg21,681,520,4623,66

66Paste antisepticekg21,001,470,4522,92

67Sticla solubilakg10,680,750,2311,66

68Pervaz = 25m21,661,520,4623,64

69Placi termoizolante, beton celular autoclavizatm214,301,000,3115,61

70Placi termoizolante, placi polistiren celular =6m232,702,290,7035,69

71Placi termoizolante, placi polistiren celular Herolan DDP =6m232,702,290,7035,69

72Placi termoizolante, plci polistiren celular m233,362,340,7136,41

73Covor PVCm263,254,431,3569,03

74Praf de frecatkg1,220,090,031,33

75Geam tras simplum2624,341,3367,67

76Impaslitura din fibra de sticla tip I 60m215,031,050,3216,40

77Caramizi ceramice pline, cu goluri sau silicate de 250 x 120 x 65 mmbuc3,350,230,073,66

78Coame metalice pentru placi tip tiglabuc20,501,430,4422,37

79Ciment M-400kg1,450,100,031,58

80Ciment portland alb tip 2 70% alb PA 35 saci S 7055kg3,360,240,073,67

81Ciment metalurgic cu adaosuri M 30 saci S1500kg1,450,100,031,58

82Var bulgari pentru constructii Tip 2 vrac S146kg2,080,150,042,27

83Ipsos pentru constructii tip Akg1,920,130,042,10

84Amestec uscatkg1,500,110,031,64

85Tinkkg19,481,360,4221,26

86Filer de calcar saci S 539kg0,200,010,000,22

87Acid oxalickg10,50,740,2211,46

88Disankg20,951,470,4522,86

89Plci sau piscoturi de gresiem279,175,541,6986,41

90Piatr de Cosuim2164,8011,543,53179,86

91Mortar var-ciment M 10-Tm3560,0039,2011,98611,18

92Mortar gata preparat pentru zidarie, var-ciment, M 25m3672,0047,0414,38733,42

93Mortar gata preparat pentru zidarie, var-ciment, M 50m3708,0149,5615,15772,72

94Mortar gata prefabricat pentru zidarie, var-ciment, M 75m3732,0051,2415,66798,90

95Mortar pentru zidarie, var-ciment, M 100-Zm3774,0154,1816,56844,75

96Mortar ciment M 100-Tm3774,0154,1816,56844,75

97Mortar ciment M150m3816,0057,1217,46890,58

98Beton marfa clasa C 10/8 (B12,5/M75)m3768,8053,8216,45839,07

99Beton marfa clasaC 12,5/M150m3803,5656,2517,20877,00

100Beton marfa clasa C 15/M200m3858,0160,0618,36936,43

101Beton marfa clasa C 25/M300m3978,0068,4620,931067,39

102Placi ondulate tip eternitm258,334,081,2563,66

103Placi tip faiantam279,175,541,6986,41

104Piatra de frecatkg20,001,400,4321,83

105Hirtie pentru slefuit uscata 23x30 gr 6buc3,200,220,073,49

106Cerceveli m2272,8519,105,84297,79

107Carton gudronat m29,380,660,2010,24

108Folie suplimentara polimericam29,380,660,2010,24

109Carton bitumat str.acoperire nisip CA 300 100 cm x 10 m S 138m29,380,660,2010,24

Carton bitumatm29,380,660,2010,24

110Carton bitumat tip CA 400m28,930,630,199,75

111Tesetura fibre sticla bitum. 2f.nis. TSA 2000 100 cm S10126m24,070,280,094,44

112Vata minerala tip Ikg4,300,300,094,69

113Tabla plana protejata anticorozivkg9,990,700,2110,90

114Tabla plana zincata 0,5 x1000 x 650mm kg18,091,270,3919,74

115Tabla zincata de 0,5 mm grosimekg14,771,030,3216,12

116Tabla zincata 0,5x800x2000 kg14,771,030,3216,12

117Placi din tabla amprentata tip tiglam279,975,601,7193,55

118Banda din otel zincata de 30x 3mmkg12,8

0,900,2713,97

119Pazie din tabla protejata anticorozivbuc51,313,591,1056,00

120Otel beton profil neted OB 37 STAS 438 D = 6-22mmkg8,920,620,199,54

121Otel patrat laminat la cald l = 30 mmkg8,920,620,199,54

122Otel cornier 50x50x5 mmkg8,920,620,199,54

123Profil normal I 10 mm OL37 S 565kg8,920,620,199,54

124Teav d 110m134,809,442,88144,24

125Tabl striat de 5 mm grosimekg9,340,650,209,99

126Sirm neagr moale d =2mmkg14,561,020,3115,58

127Sirm neagr moale d = 2,5mmkg13,340,930,2914,56

128Sirm din otel moale, neagra, D=1mmkg14,581,020,3115,91

129Sirma zincat moale d = 1, 2mmkg13,900,970,3014,87

130Sirma din otel pentru sudur D=2mmkg14,561,020,3115,58

131Pervazuri din aluminiu pentru ferestre si usim116,678,172,50127,33

132Aliaj de lipit staniu-plumb LP-30 % Gkg32,072,240,6935,00

133Confectii metalice inglobate in betonkg8,920,620,199,74

134Constructii metalice (scari, parapete, pasarele, etc)kg9,540,670,2010,41

135Confectii metalice diversekg10,700,750,2311,68

136BroascYallebuc100,007,002,14109,14

137Balamalebuc12,500,880,2713,64

138Cremon buc10,30,720,2211,24

139Piese forjatekg10,700,750,2311,68

140Piese forjate din semifabricate, masa 1,8kgkg10,700,750,2311,68

141Plase sudatekg20,041,400,4321,87

142Plasa sirma zincata ochi hexagon 16,0 x 0,6 x 1500mmkg15,801,110,3417,24

143Plasa sirma zincata ochi hexagal 0,8 , latura 25kg15,801,110,3417,24

144Granulit pentru betoanem325017,505,35272,85

145Cuie cu cap conic tip A pentru constructiikg14,000,980,3015,28

146Cuie pentru foi de ardeziikg21,401,500,4623,36

147Agrafekg10,700,750,2311,68

148Electrozi pentru sudurakg26,571,860,5729,00

149Surub cap hexagonal M 20buc0,200,010,000,22

150Suruburi uzuale patrate M10x140mmbuc0,820,060,020,89

151Buloane de constructii cu piulite si saibekg29,152,040,6231,81

152Suruburi din alama 4 x 16 mmbuc0,500,040,010,55

153Piulite uzuale patrate M 10buc0,250,020,010,27

154Piulita hexag. M20buc0,460,030,010,50

155Saiba plat M 20buc0,370,030,010,40

156Saibe uzuale M 10kg29,152,040,6231,81

157Diblu din material plasticbuc0,830,060,020,91

158Crampoane de otel pentru placajekg9,750,680,2110,64

159Cirlige din otel zn pentru jgheaburibuc31,242,190,6734,09

160Scoabe din otel pentru constructiikg10,700,750,2311,68

161Bratara zincata pentru burlanebuc27,431,920,5929,94

162Accesorii metalice pentru fixarekg14,771,030,3216,12

163Fisebuc0,010,000,000,01

164Energie electricakw1,580,000,001,58

165Construcii metalicet9822,25687,56210,2010720

166Bloc perete de fundare 12.5.3buc543,8038,0711,64593,50

167Buiandrug 8 21-6buc1309,102,78141,88

168Panou de acoperi 8 29-10buc598,0641,8612,80652,72

169Panou de acoperi 8 29-12buc716,5350,1615,33782,02

170Panou de perete CCbuc1951,27136,5941,762129,62

171Elementele scrii C 14-12mbuc3647,80255,3578,063981,21

172Panou de acoperi 8 59-10buc1406,2098,4330,091534,73

173Panou de acoperi 8 59-12buc1563,80109,4733,471706,73

174Bloc de ventilare -2buc919,8064,3919,681003,87

175Linoleumm2855,951,8292,77

176Parchet lamelem229020,306,21316,51

177Placi de lambrium299,806,992,14108,92

178Adeziv pentru placaje din gresie ceramickg2,640,180,062,88

179Lac de parchetkg19,801,390,4221,61

180Placi din marmura artificialm2219,9015,394,71240,00

181Ferestre metalicem2242,2916,965,19264,44

182Cheramzitm3590,0041,3012,63643,93

183Placi din polisterolm227,501,920,5930,01

184Pietri ciuruit splat de ru 7-30mmm3210,0114,704,49229,20

185Placi de pavajm2129,009,032,76140,79

186Blocuri de fortanm3398,427,898,53434,81

187Linocromm231,002,170,6633,83

188Foi de ardeziem255,003,851,1860,03

189Fibre de sticlm215,031,050,3216,40

190endril bitumatm222015,404,71240,11

191Ruberoidm28,930,630,199,75

192Parchet laminatm257,504,031,2362,76

193Plci PFL =6mmm31500,00105,0032,101637,10

194Tapetem210,920,760,2311,92

195Clei de oasekg3,200,220,073,49

196Spum de poliuretankg73,305,131,5780,00

197Ui, pori metalice m2853,6659,7618,27931,68

198Plci de ipsosm290,756,351,9499,04

199Ulei de in sicativat kg16,001,120,3417,46

200Scndur rinoasem2250,00157,5048,152455,65

201Dulapi rinoasem2291,66160,4249,042501,12

202Plci ,, Armstrongm266,504,661,4272,58

203Var pastm31795,86125,7138,431960,00

204Adeziv pentru lipirea plcilor de polistirenkg2,30,160,052,51

205Dibluri pentru plci de polisteren expandatbuc10,070,02141,09

206Material mrunt%50,350,1075,46

207Adeziv pentru lipirea plsei de armarekg3,6

0,250,083,93

208Soluie pentru amorsarekg6,90,4830,147667,53

209Colt din aluminiuml2,70,1890,057782,95SRL ,,Dansicons,,

210Panou Sandvicim2822,2457,556817,595936897,39

211Disc de taiat placibuc251,750,53527,29

212Amors grund Supratonkg241,680,513626,19

213Chit pe baz de ipsos ,,Eurofin,, kg36,672,56690,78473840,02

214Grunt de coar " Gleta"kg39,342,75380,84187642,94

215Chit ,,Meterul Manole,,kg18,671,30690,39953820,38

216Vopsea hidroizolant structurat"Fleksodecor"kg503.51.0754.57

Elaborat: I. Coad Aprobat: O. ScobiolaFORMULAR Nr. 3

Catalog de preuri unitare pentru obiectul:

,,Bloc locativ tip subsol, parter, 8 etaje i parcare subteran, or.Orhei. ,,

(Formular desfurat)Nr.Simbol normeDenumire lucrri cheltuieli i resurseU. de m.Consum de resurse pe unit. ms.Valoarea, lei

Pe u.m.Totul (salariu)

1234567

1TsE04A1Defriarea stratului vegetal cu buldozerul100m23,26

-

-buldozerh-ut0,12500186,0823,26

2TsC18A1Scoaterea stratului fertil cu buldozerul100m390,77

-

-buldozerh-ut2,10000186,08390,77

3TsC03 E1Excavarea traneii de fundare cu excavatorul 100m552,22-

-excavatorh-ut1,95000283,19552,22

4TsA02B1Prelucrarea manual a soluluim34,16

34,16

-mucitor necalificath-om1,1900028,7134,16

5TsD02C1Umplerea tempanilor ntre fundaii100m87,46

-

-buldozerh-ut0,47000186,0887,46

6TsD06A1Compactarea solului100m167,14

126,32

-mai mecanich-ut4,900008,3340,82

-muncitor deservire c-2 h-om4,4000028,71126,32

7TsC54BExecutatrea stratului suport din pietri sub fundaii m328,56

28,42

-pietrim1,10000272,85300,14

-betonist c-4m0,8000028,7122,97

-mucitor deservirem0,1900028,715,45

8CB03ACofrarea elementelor monolite m64,57

37,32

-panou de cofraj m0,11000109,5512,05

-scndur rinoasem0,001002455,652,46

-lemn rotund rinoasem0,001502455,653,68

-dulapi rinoasem0,001002501,122,50

-cuie cu cap conickg0,0300015,280,46

-decofrol kg0,1200012,811,54

-scoabe de oelkg0,0300011,680,35

-uruburi uzuale ptrtebuc0,300000,890,27

-piuliebuc0,300000,270,08

-aibebuc0,0050031,810,16

-dulgher c-4h-om1,0000028,7128,71

-muncitor deservire h-om0,3000028,718,61

-macarah-ut0,02000184,983,70

9CC01DArmarea elementelor monolitekg11,60

1,69

-oel betonkg1,020009,549,74

-srm de oelkg0,0100015,910,16

-distanieribuc0,150000,110,02

-fierar beton c-4h-om0,0550028,711,58

-muncitor deservireh-om0,0040028,710,11

10CA03EBetonarea elementelor monolitem1184,81

155,03

-betonm1,02500936,43959,84

-betonist c-4h-om4,9500028,71142,11

-muncitor deservire c-2h-om0,4500028,7112,92

-central de betonh-ut0,0570090,005,13

-buldozerh-ut0,01800186,083,35

-macarah-ut0,28000184,9851,79

-vibrator de adncimeh-ut0,6000016,109,66

11CP10BMontarea blocurilor de ventilarebuc791,71

71,78

- blocurilor de ventilarebuc1,01000593,50599,44

-mortar de cimentm0,00600772,724,64

-dulapi rinoasem0,000502501,121,25

-apm0,0030022,960,07

-cimentkg2,300001,583,63

-nisipm0,00800141,881,14

-ipsoskg0,300002,100,63

-montator c-5h-om2,2500028,7164,60

-muncitor de servire c-2h-om0,2500028,717,18

-macara h-ut0,59000184,98109,14

12IzF50AExecutarea hidroizolatieiorizontalem 245,05

10,91

-mortar de ciment m 30,03100890,5827,61

-sticla solubilakg0,5000011,665,83

-apam 30,0030022,960,07

-muncitor deservire c-2h-om0,3800028,7110,91

-autocamion h-ut0,00400157,470,63

13IzF04FExecutarea hidroizolatiei verticalem266,77

1,72

-bitumkg1,600009,0614,49

-carton bitumatm1,1000010,2411,26

-filer de calcarkg0,320000,220,07

-lemn de foc de rinoasekg1,15000207,37238,48

-cuie cu cap conic kg0,0200015,280,31

-izolator hidrofug c-3 h-om0,0600028,711,72

-topitor de bitum h-ut0,0130033,500,44

14CD55AZidaria din blocuri de calcar lacustru M35m3 773,35

106,80

-blocuri de calcarm30,90000506,85456,17

-mortar var-ciment M50m30,07000772,7254,09

-mortar var ciment M25m30,10000733,4273,34

-cherestea de rasinoase m30,000502455,651,23

-apam30,1000022,962,30

-crmidbuc3,000003,6610,98

-zidar c-5h-om 3,0900028,7188,71

-muncitor deservire c-2h-om0,6300028,7118,09

-macara h-ut0,37000184,9868,44

15CD55AZidaria din blocuri de FORTANm3708,51

106,80

-blocuri de FORTAN M35m30,90000434,81391,33

-mortar var-ciment M50m30,07000772,7254,09

-mortar var ciment M25m30,10000733,4273,34

-cherestea de rasinoase m30,000502455,651,23

-apam30,1000022,962,30

-crmidbuc3,000003,6610,98

-zidar c-5h-om 3,0900028,7188,71

-muncitor deservire c-2h-om0,6300028,7118,09

-macara h-ut0,37000184,9868,44

16CD51Zidria pereilor despritori cu 120 mm100m226872,20

4885,58

-crmidbuc5040,000003,6618446,40

-armaturkg90,000009,54859,00

-piese forjatekg2,3000011,6826,86

-cheresteam0,016002455,6539,29

-mortar de var-cimentm2,30000798,901837,48

-zidar c-4h-om141,2400028,714055,00

- muncitor deservireh-om28,9300028,71830,58

-macarah-ut4,11000184,98760,27

-autocamionh-ut0,11000157,4717,32

17CB14Executerea schelelor exteriorem27,12

21,53

-dulapi de rinoasem0,000602501,121,50

-PFL dur de 6mmm0,000121637,100,20

-scnduri de rinoasem0,000102455,650,25

-cuie cu cap conickg0,0030015,280,05

-dulgher c-4h-om0,7500028,7121,53

-schel metalic de exteriorh-ut4,500000,803,60

18CP18BSudarea pieselorml86,01

43,07

-electrozikg1,3500029,0039,15

-energie electrickw2,400001,583,79

-sudor c-4h-om1,3500028,7138,76

-muncitor deservire c-2h-om0,1500028,714,31

19CL41AProtecia anticorozivm244,26

36,75

-hrtie de lifuitbuc0,200003,49

-vopsea de zincarekg0,2500026,166,54

-bumbackg0,050005,450,27

-zugrav c-3h-om1,2800028,7136,75

20CH02AExecutarea treptelor exterioare din betonml759,75

166,52

-ciment kg11,450001,5818,09

-pietri ciuruit spalat m30,01600229,203,67

-nisip sortat nespalat m30,03900141,885,53

-apam30,1500022,963,44

-scindur de rinoasm30,001002455,652,46

-piatra de frecatkg0,2150021,834,69

-hirtie de slefuire uscata buc0,240003,490,84

-acitomkg0,2400020,714,97

-ipsos pentru constructiikg0,480002,101,01

-aracet kg0,1020023,612,41

-clei de oasekg0,004003,490,01

-ciment alb kg0,025003,670,09

-acid oxalickg0,0100011,460,11

-trepte de granit de 4 cm m1,03000280,00288,40

contratreapta de granit 4 cmm1,03000250,00257,50

betonist c-3h-om0,5000028,7114,36

-mozaicar c-5h-om5,1000028,71146,42

-muncitor deservire c-2h-om0,2000028,715,74

21CL17BElementele balustradeikg17,93

5,74

-confecii metalicekg1,0000011,6811,68

-electrozikg0,0050029,000,15

-energie electrickw/h0,008001,580,01

-vopsea de plumbkg0,0100026,160,26

-cimentkg0,020001,580,03

-huil de forjkg0,020002,730,05

-lctu c-5h-om0,1900028,715,45

-muncitor deservire c-2h-om0,0100028,710,29

22IzF01D1Amorsarea suprafetei m211,24

2,30

-emulsie de bitum cationica kg1,200007,458,94

-izolator hidrofug c-4h-om0,0800028,712,30

-macara fereastr h-ut0,000708,200,01

23IzF02AExecutarea stratului de difuzie a vaporilorm28,14

1,15

-bitum hidroizolantkg0,150009,061,36

-lemn de foc rinoaset0,00005207,370,01

-lemn de foc foioasekg0,100000,210,02

-white spirit rafinat l0,3000017,465,24

-izolator hidrofug c-4h-om0,0400028,711,15

-macara turnh-ut0,00020147,980,03

-topitor de bitumh-ut0,0100033,500,34

24IzF03A1Executarea barierei contravaporim229,32

2,30

-bitum kg1,500009,0613,59

-carton bitumat m21,1000010,2411,26

-filer de calcarkg0,300000,220,07

-lemn de foc de rinoaset0,00500207,371,04

-lemn de foc de foioasekg1,000000,210,21

-izolator hidrofug c-4 h-om0,0800028,712,30

-macara fereastr h-ut0,002508,200,02

-topitor de bitumh-ut0,0250033,500,84

25IzF11BExecutarea stratului termoizolant cu cheramzitm3718,20

46,22

-cheramzitm31,04000643,93669,68

-izolator hodrofug c4h-om1,6100028,7146,22

-macara fereastr h-ut0,280008,202,30

26IzF18CExecutarea stratului de egalizare din mortarm335,56

10,05

-mortar de cimentm30,03000844,7525,34

-mozaicar c-4h-om0,3500028,7110,05

-macara fereastra h-ut0,021008,200,17

27IzF04BExecutarea stratului hidroizolantm227,12

2,30

-bitum kg1,500009,0613,59

-ruberoidm21,100009,7510,72

-filer de calcarkg0,300000,220,07

-lemn de foc rinoaset0,00050207,370,10

-lemn de foc de foioasekg1,000000,210,21

-izolator hidrofug c-4 h-om0,0800028,712,30

-macara fereastr h-ut0,010008,200,08

-topitor de bitumh-ut0,0017033,500,06

28IzF09BRacordarea hidroizolaieibuc37,67

17,23

-carton bitumatm20,5600010,245,73

-filer de calcarkg0,170000,220,04

-bitumkg0,840009,067,61

-lemn de foc foioasekg0,560000,210,12

-lemn de foc rinoaset0,00030207,370,06

-band de oelkg0,4400013,976,15

-urubbuc2,000000,220,44

-izolator hidrofug c-4 h-om0,6000028,7117,23

-topitor de bitumh-ut0,0090033,500,30

29IzF19CExecutarea stratului de proteciem226,54

3,73

-bitum p/u hidroizolaiikg2,000009,0618,12

-filer de calcarkg0,400000,220,09

-pietri mruntm 30,01300229,202,98

-lemn de foc rinoaset0,00067207,370,14

-lemn de foc de foioasekg1,330000,210,28

-izolator hidrofug c-4h-om0,1100028,713,16

-muncitor necalificath-om0,0200028,710,57

-macara fereastr h-ut0,090008,200,74

-topitor de bitumh-ut0,0140033,500,47

30IzE05BFinisarea cu foi zincateml114,96

47,66

-tabl zincatkg3,2070019,7463,31

-electrozikg0,1190029,003,45

-oxijenm 30,034008,190,28

-carbur de calciukg 0,0170015,660,27

-izolator hidrofug c-4 h-om 1,3500028,7138,76

-muncitor necalificat h-om0,3100028,718,90

31CK03BAsamblarea uilor din lemnm2528,89

45,94

-ui din lemnm1,00000477,65477,65

-urub autofiletant buc4,000000,552,18

-vat mineralkg0,110004,690,52

-ruberoidm0,250009,752,44

-dulgher c-4 h-om 1,3500028,7138,76

-muncitor necalificat h-om 0,2500028,717,18

-macara fereastrh-ut0,020008,200,16

32CK19BAsamblarea ferestrelor, vitralelor din lemnm2814,55

33,19

-ferestre din lemnm1,00000773,07773,07

-urub autofiletant buc4,000000,552,18

-vat mineralkg0,580004,692,72

-ruberoidm0,330009,753,22

-dulgher c-4 h-om 1,1400028,7132,73

-muncitor necalificat h-om 0,0160028,710,46

-macara fereastrh-ut0,020008,200,16

33CK21AUi din profil de aluminium2552,54

27,27

-ui m21,00000477,65477,65

-uruburibuc4,000000,552,18

-spum de poliuretenkg0,5000080,0040,00

-chitkg0,175009,091,59

-hrtie de lefuitbuc0,600003,492,09

-energie electrickw-h1,000001,581,58

-dulgher c-4h-om0,8500028,7124,40

-muncitor deservire h-om0,1000028,712,87

-macara fereastrh-ut0,020008,200,16

34CK15AFerestre din profil de aluminium21023,84

31,58

-ferestre m21,00000926,50926,50

-uruburibuc6,000000,553,27

-spum de poliuretenkg0,7050080,0056,40

-chitkg0,247009,092,25

-hrtie de lefuitbuc0,600003,492,09

-energie electrickw-h1,000001,581,58

-dulgher c-4h-om1,0000028,7128,71

-muncitor deservire h-om0,1000028,712,87

-macara fereastrh-ut0,020008,200,16

35CK11BVitrine din profil de aluminium21023,66

21,53

-vitrine m21,05000926,50972,83

-spum de poliuretenkg0,3500080,0028,00

-chitkg0,120009,091,09

-ulei naturalkg0,0100017,460,17

-dulgher c-4h-om0,7000028,7120,10

-muncitor deservire h-om0,0500028,711,44

-macara fereastrh-ut0,005008,200,04

36CK14AAsamblarea porii, uilor din metalm2994,32

43,64

-poart, u din metalm1,00000931,68931,68

-urubbuc4,000000,552,18

-piulibuc4,000000,502,00

-aibbuc4,000000,401,60

-grund anticorozivkg0,1000038,003,80

-electrozikg0,1150029,003,34

-energie electrickwh0,230001,580,36

-cimentkg1,250001,581,98

-nisipm0,00400141,880,57

-ap m0,0010022,960,02

-montator c-4 h-om 1,1400028,7132,73

-muncitor necalificat h-om0,3800028,7110,91

-autocamionh-ut0,02000157,473,15

37CK33CAplicarea lactului nglobat tip Yalebuc182,22

71,78

-broasc tip Yalebuc1,00000109,14109,14

-urub cu cap necat crastat 6x30mmbuc6,000000,221,31

-tmplar c-4h-om2,4200028,7169,48

-muncitor deservire c-2h-om0,0800028,712,30

38CK07AGlafuri la ferestre sau ui din lemnml137,53

9,19

-glafuri ml1,00000127,33127,33

-cuiekg0,0150015,280,23

-hrtie de lifuitbuc0,200003,490,70

-dulgher c-4 h-om 0,2800028,718,04

-muncitor deservire h-om0,0400028,711,15

-macara fereastrh-ut0,010008,200,08

39CM01DGemuirea blocurilorm2112,57

21,53

-geam simplum21,1000067,6774,43

-cuie cu cap platkg0,7000023,3616,35

-chit pentru geamurikg0,015009,090,14

-geamgiu c-4h-om0,6500028,7118,66

-muncitor deservire h-om0,1000028,712,87

-macara fereastrh-ut0,015008,200,12

40TsC53BExecutarea stratului suport din pitr spart sub pardosea, pereu100m1770,95

195,52

-pitr spart m5,10000272,851391,54

-apm30,5000022,9611,48

-muncitor deservire h-om6,8100028,71195,52

-compactorh-ut2,1400080,57172,42

41CA02AExecutarea stratului din beton sub pardoselim3754,65

132,07

-ciment kg185,000001,58292,30

-nisip sortat nesplatmc0,78000141,88110,67

-pietrism30,72000272,85196,45

-apm30,2700022,966,20

-betonist c-3h-om3,9500028,71113,40

-muncitor desrvire h-om0,6500028,7118,66

-centralah-ut0,0570090,005,13

-buldozerh-ut0,01800186,083,35

-macara fereastrh-ut0,250008,202,05

-vibratorh-ut0,4000016,106,44

42IzF11BExecutarea stratului termoizolant din cheramzit sub pardoseam3718,20

46,22

-cheramzitm31,04000643,93669,68

-izolator hodrofug c4h-om1,6100028,7146,22

-macara fereastr h-ut0,280008,202,30

43IzF04BExecutarea stratului hidroizolant sub pardoseam227,12

2,30

-bitum kg1,500009,0613,59

-ruberoidm21,100009,7510,72

- filer de calcarkg0,300000,220,07

-lemn de foc rinoaset0,00050207,370,10

-lemn de foc de foioasekg1,000000,210,21

-izolator hidrofug c-4 h-om0,0800028,712,30

-macara fereastr h-ut0,010008,200,08

-topitor de bitumh-ut0,0017033,500,06

44CG01A1Executarea stratului din mortar de ciment sub pardoselim277,25

20,10

-ciment kg13,000001,5820,54

-nisip nespalat sortat m30,04200141,885,96

-mortar de ciment m30,03300844,7527,88

-apm30,0100022,960,23

-mozaicar c-3h-om0,6000028,7117,23

-muncitor deservire h-om0,1000028,712,87

-macara fereastrh-ut0,030008,200,25

-malaxorh-ut0,1200019,202,30

45CG01EExecutarea apei autonivelantem250,87

11,48

-ipsos pentru constructii kg15,000002,1031,50

-nisip sortat nespalat m30,02700141,883,83

-disankg0,1600022,863,66

-apa m30,0100022,960,23

-mozaicar c-3h-om0,3500028,7110,05

-muncitor deservire h-om0,0500028,711,44

-macara fereastr h-ut0,020008,200,16

46CG30AExectarea pardoselei din beton m2378,40

77,52

-ciment kg41,000001,5864,78

-nisip sortat nesplatm30,05000141,887,09

-criblur de bazaltkg78,000002,35183,30

-apm30,0150022,960,34

-material mrunt%5,000005,4627,29

-betonist c-4h-om2,4000028,7168,90

-muncitor desrvire h-om0,3000028,718,61

- malaxor h-ut0,0300019,200,58

-vibrator plach-ut0,7000025,0017,50

CG06AFixarea plintei din lemnml35,26

20,10

-plinte de stejar sau fagml1,0200011,5711,80

-dibluri din lemnbuc2,000000,871,75

-surub din alam 4x16mmbuc2,000000,551,09

-ipsos pentru constructiikg0,250002,100,53

-parchetar c-4h-om0,6000028,7117,23

-muncitor deservire h-om0,1000028,712,87

47CG07ACeruirea parchetuluim24,17

2,87

-ciar parchetkg0,0500010,000,50

-parchetinl0,0500016,000,80

-parchetar c-4h-om0,1000028,712,87

CG07BCeruirea plinteiml1,17

0,86

-ciar parchetkg0,0150010,000,15

-parchetinl0,0100016,000,16

-parchetar c-4h-om0,0300028,710,86

48CG07CLcuire parchetuluim243,45

35,89

-lac soluiekg0,3500021,617,56

-parchetar c-4ore1,2500028,7135,89

49CG17D1Executarea pardoselei din plci de gresie m2175,68

83,26

-plci de gresiem1,0300086,4189,00

-adezivkg0,900002,882,59

-apm0,0100022,960,23

-mozaicar c-5 h-om2,6100028,7174,93

-muncitor desrvire h-om0,2900028,718,33

-macara fereastra h-ut0,045008,200,37

-malaxor h-ut0,0120019,200,23

50CG22A Executarea pardoselei din mortar de cimentm2176,66

25,84

-ciment kg24,000001,5837,92

-nisip sortat 730mmm0,06500141,889,22

-pietris spalat 730mmm0,06000272,8516,37

-beton clasa C 7,5m0,10250839,0786,00

-betonist c-4h-om0,8000028,7122,97

-muncitor deservire c-2 h-om0,1000028,712,87

-macara fereastr h-ut0,100008,200,82

-malaxorh-ut0,0060019,200,12

-buldozer h-ut0,00200186,080,37

51CG33AExecutarea pardoselei din linoleumm2161,95

24,40

-linoleum, mocheta m1,0500092,7797,41

-prenadezkg0,7000023,6616,56

-diluant pernadezkg0,0800020,711,66

-grund pernadezkg0,0350011,150,39

-aracet kg0,0220023,610,52

-ciment kg0,050001,580,08

-nisip sortat m0,00060141,880,09

-apam0,0020022,960,05

-pervaz fag 30x20x800 mmml0,8500023,6420,09

-piatra frecatakg0,0250021,830,55

-finisor c-5h-om 0,7500028,7121,53

-muncitor deservireh-om0,1000028,712,87

-macara fereastr h-ut0,020008,200,16

52CG22AExecutarea pereului din mortarm261,41

24,40

-cimentkg9,000001,5814,22

-nisipm0,02600141,883,69

-mortar M100m0,02200844,7518,58

-betonist c-4h-om0,7500028,7121,53

-muncitor desrvire h-om0,1000028,712,87

-macara fereastrh-ut0,030008,200,25

-malaxorh-ut0,0140019,200,27

53CN54BAmorsarea pereilor faadei cu grund de cuar ,,Gleta,,m221,44

3,45

grunt de coar " Gleta"kg0,4150042,9417,82

hrtie pentru lefuit uscatbuc0,050003,490,17

zugrav c- 3 h- om0,1200028,713,45

54RpIzF10A Termoizolarea pereilor faadei cu panouri din plci de polistiren expandatm2296,56

114,27

-panouri din polistien expandatm21,0536,4138,23

-soluie pentru amorsarekg0,0227,530,17

-adeziv pentru lipirea plasei de armarekg0,3453,171,09

-plas din fibre de sticlm21,035,575,73

-cimentkg1,721,242,13

-adeziv pentru fixarea plcilorkg0,2752,510,69

-nisipm30,018130,082,34

-dibluri pentru plci de polisteren expandatbuc41,090,69

-material mrunt%35,4616,37

-izolator c-5h-om2,7600028,7179,24

-muncitor deservire c-2h-om1,2200028,7135,03

-macara fereastrah-ut0,025008,200,21

-ferestru mecanic h-ut0,0150025,000,38

55 CF11ATencuial decorativ a fatadei m299,08

51,68

-ciment kg6,200001,589,80

-var hidratatkg3,500002,277,95

-nisip sortat nespalat m30,03900141,885,53

-apam30,0100022,960,23

-mortar de var ciment M 50m30,00600772,724,64

-mortar de var ciment M25m30,02600733,4219,07

-tencuitor c-4h-om1,6000028,7145,94

-muncitor deservireh-om0,2000028,715,74

-macara fereastrh-ut0,003008,200,02

-malaxorh-ut0,0090019,200,17

56CF30AFinisarea suprafeelor faadei prin gletuire cu amestec uscat INCm2186,91

35,03

amestec uscatkg7,1400021,26151,80

-apm30,0040022,960,09

-tencuitor c-5h-om1,2200028,7135,03

57CI11APlacarea soclului cu plci naturalem2458,67

195,23

-plci naturalem1,02000179,86183,46

-crampoane din oelkg0,3900010,644,15

-nisipm0,04000141,885,68

-ipsoskg2,500002,105,25

-apm0,0200022,960,46

-cimentkg12,000001,5818,96

-ciment albkg0,400003,671,47

-var pastm0,002001960,003,92

-praf de frecatkg0,380001,330,51

-mortar M100m0,03500844,7529,57

-praf de marmurkg0,3200011,503,68

-material mrunt%1,000005,465,46

-finisor c-5h-om6,0000028,71172,26

-muncitor desrvireh-om0,8000028,7122,97

-macara fereastrh-ut0,050008,200,41

-malaxorh-ut0,0250019,200,48

58CF02ATencuiala ameliorat a pereilorm283,59

51,68

-ciment kg3,150001,584,98

-var hidratatkg3,600002,278,17

-nisip sortat m30,02600141,883,69

-apm30,0060022,960,14

-mortar de var-ciment M10m30,00500611,183,06

-mortar de var-ciment M25m30,01600733,4211,73

-tencuitor c-4h-om1,6000028,7145,94

-muncitor deservire h-om0,2000028,715,74

-macara fereastr h-ut0,002008,200,02

-malaxor h-ut0,0065019,200,12

59CF05BTencuirea glafurilorml43,88

31,58

-mortar de ciment M100-Tm30,01100844,759,29

-cot din aluminiuml1,010002,952,98

-tencuitor c-4h-om0,9500028,7127,27

-muncitor deservire c-2h-om0,1500028,714,31

-macara fereastrh-ut0,001008,200,01

-malaxorh-ut0,0011019,200,02

60CI07APlacarea pereilor cu faianm2252,61

137,81

-plci de faianm1,0800086,4193,32

-adezivkg3,200002,889,22

-distanieri de rosturibuc15,000000,111,65

-chit pentru rosturikg1,100009,0910,00

-faianar c-5h-om3,6000028,71103,36

-muncitor deservire c-2h-om1,2000028,7134,45

-macara fereastrh-ut0,040008,200,33

-malaxor de adezivih-ut0,0150019,200,29

61CF50AFinisarea suprafeelor prin gletuirem2111,00

18,37

-amestec uscatkg7,140001,6411,71

-apm30,0040022,960,09

-tencuitor c-5h-om0,6400028,7118,37

-malaxorh-ut0,0500019,200,96

-macara fereastrh-ut0,310008,202,54

-compresorh-ut0,31500245,4877,33

62CN53AGrunduirea suprafeelor interioare a pereilor i tavanului m25,83

0,86

-amors grunt kg0,1500026,193,93

-hrtie pentru lefuit uscatbuc0,050003,490,17

-zugrav c- 3 h-om0,0300028,710,86

63CF57A Gletuirea interioar la tavan, perei cu 1mm, ,,Eurofin,, m258,04

15,79

-chit pe baz de ipsos ,,Eurofin,, kg1,0549040,0242,22

-apm30,0010022,960,02

-zugrav c- 4h-om0,4500028,7112,92

-muncitor de servire CM- 2h-om0,1000028,712,87

-utilaj de ridicat pentru lucrri de finisajh-ut0,001008,200,01

64CF56AGletuirea interioar la tavan, perei cu 0,5mm, ,,Meterul Manole,, m218,67

8,61

-chit pentru lucrri de interior ,,Meterul Manole,,kg0,4930020,3810,05

-zugrav c-4h-om0,2000028,715,74

-muncitor de servire CM- 2h-om0,1000028,712,87

-utilaj de ridicat pentru lucrri de finisajh-ut0,001008,200,01

65CN55AVopsitorii decorative la interior i exterior82,11

19,52

vopsea hidroizolant structurat "Fleksodecor"kg1,1100054,5760,57

-hrtie pentru lefuit uscatbuc0,500003,491,75

-bumbac de terskg0,050005,450,27

-zugrav c-4h-om0,6800028,7119,52

66CN05BVopsirea cu vopsea de ap a suprafeelorm220,39

8,90

-vopsea acrilickg0,4000023,369,34

-ipsoskg0,050002,100,11

-hrtie de lefuitbuc0,500003,491,75

-bumbac de terskg0,050005,450,27

-apm0,0010022,960,02

-vopsitor c-4h-om0,3100028,718,90

67CN16AVopsirea suprafeelor cu vopsea de ulei, emailm251,04

35,89

-vopsea de baz de ulei, emailkg0,3600023,368,41

-diluantkg0,1200021,282,55

-chit de cuitkg0,200009,091,82

-benzin l0,0200017,840,36

-hrtie de lefuitbuc0,500003,491,75

-bumbac de terskg0,050005,450,27

-zugrav vopsitor c-4h-om1,2500028,7135,89

68CN21BVopsitoria la balustradem238,41

28,71

-email alchidickg0,0700027,291,91

-grundkg0,0800038,003,04

-hrtie de lefuitbuc0,100003,490,35

-ipsoskg 0,250002,100,53

-diluantkg0,1000021,282,13

-white spirtkg0,1000017,461,75

-vopsitor c-4h-om1,0000028,7128,71

Elaborat: I. Coad Aprobat: O. ScobiolaFormular Nr.4

Catalog de preturi unitare pentrul obiectul:,,Bloc locativ tip subsol, parter, 8 etaje i parcare subteran, or.Orhei. ,,

(Formular sumar)

NrSimbol norme cod resurseDenumirea lucrarilorU/mCantitatea

12345

Terasamente

1TsE04A1Defriarea stratului vegetal cu buldozerul100223,26

-

2TsC18A1Scoaterea stratului fertil cu buldozerul100m3390,77

-

3TsC03E1Excavarea gropii de fundare100m3552,22 -

4TsA02B1Prelucrarea manualm334,16

34,16

5TsD02C1Umplerea tempanilor ntre fundaii 100m387,46

-

6TSD06A1Compactarea solului ntre fundaii100m3167,14

126,32

Fundatii

7TsC54AExecutarea stratului suport din pietrim3328,56

28,42

8CB03Acofrarea si decofrarea elementelor monolitem264,57

37,32

9CC01DArmarea elementelor monolitekg11,60

1,69

10CA03EBetonarea fundatiei elementelorm31184,81

155,03

11IzF04CExecutarea hidroizolatiei verticale m2266,77

1,72

12IzF50AExecutarea hidroizolatiei orizontale m245,05

10,91

suprastructura

13CD55BZidaria pereilor din blocuri de calcar lacustrum3773,35

106,80

14CD56A Zidaria la perei dispritori din plci de ipsos100 m214005,38

2779,99

15CD51C Zidaria la perei dispritori din crmid100 m226872,20

4885,58

16CP05BMontarea blocurilor de ventilarebuc791,71

71,78

17CP18B Sudarea pieselor nglobateml86,01

43,07

18IzA11B Protecia anticorozivm244,26

36,75

19CL17B Balustrada, elemente metalicekg17,93

5,74

20CH02AExecutarea treptelor exterioare din betonml759,75

166,52

21CB16AMontarea si demontarea schelelorm227,12

21,53

acoperi

22IzF01D1Amortsarea suprafetei nvelitoriim211,24

2,30

23IzF02AStart de difuzie a vaporilorm28,14

1,15

24IzF03D2Bariera contra vapori din ruloum229,32

2,30

25IzF11BStrat termoizolant din cheramzit m3718,20

46,22

26IzF18CStrat de egalizare din mortar de ciment =30mmm235,56

10,05

27IzF04BStrat hidroizolant din ruloum227,12

2,30

28IzF19CStrat de protecie m226,54

3,73

29IzF09B Racordarea hidroizolaiei la straturile

nvelitoriibuc37,67

17,23

30IzF05B Finisarea aticului cu foi zincateml114,96

47,66

Timplaria

31CK03BUsi din profil de aluminium2552,54

27,27

32CK15A Ferestre gemuite din profil de aluminium21023,84

31,58

33CK11B Usi din lemnm2528,89

45,94

34CK21AUsi din metalm2994,32

43,64

35CK33CBroasc aplicat sistem Yalebuc182,22

71,78

36CK07B Glafuri la usiml137,53

9,19

37CK26D Finisarea glafurilor cu foi zincateml114,96

47,66

38CM01CGemuirea timplrieim2112,57

21,53

Pardoseli

39Ts53A Executarea stratului suport din pietri100m21770,95

195,52

40CA02AExecutarea stratului suport din betonm3754,65

132,07

41IzF11B Strat termoizolant din cheramzitm3718,20

46,22

42IzF10C Executarea stratului termoizolant din polestiren extrudat m257,08

4,59

43CG01A1Executarea stratului suport autonivelante m250,87

11,48

44IzF04BExecutarea hidroizilatiei din rulou de ruberoidm227,12

2,30

45CG33AExecutarea pardoselei din linoleumm2161,95

24,40

46CG06AFixarea plintei din lemn ml35,26

20,10

47CG07BCeruirea plintei ml1,17

0,86

48CG07CLcuirea plinteim243,45

35,89

49CI05AExecutarea pardoselei din placi de gresie m2175,68

83,26

50 CI07A Executarea pardoselei din betonm2378,40

77,52

51CG22B Executarea pardoselei din mortar de cimentm2176,66

25,84

52CG24A Executarea plintei din mortar de cimentml35,26

20,10

53TsC53B Executarea stratului suport sub pereu100m21770,95

195,52

54CG18A Executarea pereului di mortar de cimentm61,41

24,40

finisarea

55CN53AAmorsarea pereilor faadei i interiori cu emulsie de grundm5,83

0,86

56CN54B Amorsarea pereilor faadei cu grund de cuar ,,Gleta,,m21,44

3,45

57RpIzF10AIzolarea termica a peretilor cu polistiren expandatm2296,56

114,27

58CF05BTencuiala glafurilorml43,88

31,58

59CF30ATencuiala exterioara decorativ la faade TINCm2186,91

35,03

60CN55A Vopsitorii decorative la exterior cu vopsea hidroizolant structurat ,,Flexodecor,,m282,11

19,52

61CF02ATencuiala ameliorat executat manual m283,59

51,68

62CF50AGlet cu amestec uscat la tavan i perei cu 5,0mmm2111,00

18,37

63CF57AGletuirea interioar la tavan i perei cu 1,0 mm ,,Eurofin,, executat manualm58,04

15,79

64CF56AGletuirea interioar la tavan i perei cu 0,5mm ,,Meterul Manole,, executat manualm18,67

8,61

65CI07APlacaje cu faiant smaltuit la peretim2252,61

137,81

66 CN05B Vopsirea cu emulsie a tavanului i pereilor m220,39

8,90

67CN19CVopsitorii cu vopsele a timplariei din lemn, metalm251,04

35,89

68CN21BVopsitorii la balustrade m238,41

28,71

69CI11APlacaje cu placi naturale la soclum2458,67

195,23

Elaborat: I. Coad. Aprobat: O. ScobiolaFormular Nr.5Deviz local Nr. 1

ntocmit n preuri curente trimestrul II, anul 2013,,Bloc locativ tip subsol, parter, 8 etaje i parcare subteran, or.Orhei. ,,

Valuarea de deviz: 29408057 lei1TsE04A1Defriarea stratului vegetal cu buldozerul100211,5223,26

-268-

2TsC18A1Scoaterea stratului fertil cu buldozerul100m35,76390,77

-2251-

3TsC03E1Excavarea gropii de fundare100m330,70552,22 -16954-

4TsA02B1Prelucrarea manualm390,6134,16

34,1630963096

5TsD02C1Umplerea tempanilor ntre fundaii 100m34,6287,46

-405-

6TSD06A1Compactarea solului ntre fundaii100m39,45167,14

126,3215801194

Fundatii

7TsC54AExecutarea stratului suport din pietrim313,30328,56

28,424369380

8CB03Acofrarea si decofrarea elementelor monolitem24884,2464,57

37,32315376182280

9CC01DArmarea elementelor monolitekg270879,011,60

1,693142197457786

10CA03EBetonarea fundatiei elementelorm31749,691184,81

155,0312073051271255

11IzF04CExecutarea hidroizolatiei verticale m2750,0266,77

1,722000781290

12IzF50AExecutarea hidroizolatiei orizontale m2242,7045,05

10,91109342648

suprastructura

13CD55BZidaria pereilor din blocuri de calcar lacustrum3313,60773,35

106,8024252333493

14CD56A Zidaria la perei dispritori din plci de ipsos100 m221,424414005,38

2779,9930005759560

15CD51C Zidaria la perei dispritori din crmid100 m240,6326872,20

4885,581091818198502

16CP05BMontarea blocurilor de ventilarebuc63,0791,71

71,7849878491

17CP18B Sudarea pieselor nglobateml23,8086,01

43,0720481097

18IzA11B Protecia anticorozivm24,7644,26

36,75211175

19CL17B Balustrada, elemente metalicekg7125,6017,93

5,7412776340901

20CH02AExecutarea treptelor exterioare din betonml3,0759,75

166,522280500

21CB16AMontarea si demontarea schelelorm27440,027,12

21,53201773160184

acoperi

22IzF01D1Amortsarea suprafetei nvelitoriim2523,9211,24

2,3058891206

23IzF02AStart de difuzie a vaporilorm2523,928,14

1,154265603

24IzF03D2Bariera contra vapori din ruloum2523,9229,32

2,3015362

1206

25IzF11BStrat termoizolant din cheramzit m378,59718,20

46,225644427849

26IzF18CStrat de egalizare din mortar de ciment =30mmm2523,9235,56

10,05186315266

27IzF04BStrat hidroizolant din ruloum2523,9227,12

2,30142091206

28IzF19CStrat de protecie m2523,9226,54

3,73139051955

29IzF09B Racordarea hidroizolaiei la straturile

nvelitoriibuc16,037,67

17,23603276

30IzF05B Finisarea aticului cu foi zincateml96,73114,96

47,66111214611

Timplaria

31CK03BUsi din profil de aluminium2116,97552,54

27,27646313190

32CK15A Ferestre gemuite din profil de aluminium21204,061023,84

31,58123276538025

33CK11B Usi din lemnm2857,88528,89

45,9445372539412

34CK21AUsi din metalm268,06994,32

43,64676742970

35CK33CBroasc aplicat sistem Yalebuc299,0182,22

71,785448426348

36CK07B Glafuri la usiml5035,76137,53

9,1969256946279

37CK26D Finisarea glafurilor cu foi zincateml802,67114,96

47,669227538256

38CM01CGemuirea timplrieim21321,03112,57

21,5314870928442

Pardoseli

39Ts53A Executarea stratului suport din pietri100m269,711770,95

195,5212345313630

40CA02AExecutarea stratului suport din betonm315,94754,65

132,07120302106

41IzF11B Strat termoizolant din cheramzitm323,91718,20

46,22171731106

42IzF10C Executarea stratului termoizolant din polestiren extrudat m21804,3257,08

4,59102991

8282

43CG01A1Executarea stratului suport autonivelante m22470,8450,87

11,4812569228366

44IzF04BExecutarea hidroizilatiei din rulou de ruberoidm2136,1027,12

2,303692314

45CG33AExecutarea pardoselei din linoleumm21668,22161,95

24,4027016940705

46CG06AFixarea plintei din lemn ml17845,035,26

20,10629215358685

47CG07BCeruirea plintei ml17845,01,17

0,862087915347

48CG07CLcuirea plinteim2166,8343,45

35,8972495988

49CI05AExecutarea pardoselei din placi de gresie m2442,17175,68

83,267768136816

50 CI07A Executarea pardoselei din betonm2199,17378,40

77,527536615440

51CG22B Executarea pardoselei din mortar de cimentm2161,28176,66

25,84284924168

52CG24A Executarea plintei din mortar de cimentml172,5735,26

20,1060853469

53TsC53B Executarea stratului suport sub pereu100m20,96731770,95

195,521714190

54CG18A Executarea pereului di mortar de cimentm96,7361,41

24,4059412361

finisarea

55CN53AAmorsarea pereilor faadei i interiori cu emulsie de grundm34128,025,83

0,86198967

29351

56CN54B Amorsarea pereilor faadei cu grund de cuar ,,Gleta,,m1214,2021,44

3,45260334189

57RpIzF10AIzolarea termica a peretilor cu polistiren expandatm21214,20296,56

114,27360084138747

58CF05BTencuiala glafurilorml13189,7243,88

31,58578765416532

59CF30ATencuiala exterioara decorativ la faade TINCm21214,20186,91

35,0322694742534

60CN55A Vopsitorii decorative la exterior cu vopsea hidroizolant structurat ,,Flexodecor,,m21214,2082,11

19,529969823702

61CF02ATencuiala ameliorat executat manual m29750,083,59

51,68815002503880

62CF50AGlet cu amestec uscat la tavan i perei cu 5,0mmm213600,0111,00

18,371509600249832

63CF57AGletuirea interioar la tavan i perei cu 1,0 mm ,,Eurofin,, executat manualm13600,058,04

15,79789344214744

64CF56AGletuirea interioar la tavan i perei cu 0,5mm ,,Meterul Manole,, executat manualm13600,018,67

8,61253912117096

65CI07APlacaje cu faiant smaltuit la peretim2743,0252,61

137,81187690102393

66 CN05B Vopsirea cu emulsie a tavanului i pereilor m213600,020,39

8,90277304121040

67CN19CVopsitorii cu vopsele a timplariei din lemn, metalm22592,6451,04

35,8913232993050

68CN21BVopsitorii la balustrade m2356,2838,41

28,711368510229

69CI11APlacaje cu placi naturale la soclum2118,50458,67

195,235435323135

70TotalLei17524606

71Inclusiv salariuLei10064648

72Contribuiila la asigurarea social i medical 23+3,5%Lei2667132

73TotalLei20191738

74Cheltuieli de regie 14,5%Lei2927803

75TotalLei23119541

76Beneficiul de deviz de 6%Lei1387173

77TotalLei24506714

78TVA 20%Lei4901343

79Total ctre plat Lei29408057

Indicii Tehnico-Economici

Costul de deviz 29408057,0lei

Costul la 1m2 9283,0lei

Manopera 90920,08h-om

Productivitatea muncii 324,0lei /h-om

Suprafaa construciei 3168,0m2Termenul de dare n exploatare 8,80luni. Elaborat: I. Coad Aprobat: O. ScobiolaBibliografia

1. CPL 01.01.2001 ,,Instruciuni pentru ntocmirea devizelor pentru lucrrile de construcii montaj prin metoda de resurse;2. CPL 01.01.2000 ,,Instruciuni pentru determinarea cheltuielilor de deviz la salarizarea n construcii;3. CPL 01.04.2000 ,,Instruciuni pentru determinarea cheltuielilor de deviz la salarizarea n construcii;4. CPL 01.03.2000 ,,Instruciuni cu privire la calcularea cheltuielilor de regie la determinarea valorii;5. CPL 01.05.2001 ,,Instruciuni pentru determinarea valorii beneficiului de deviz la formarea preurilor la producia de construcii;. 6. Indicatoare de norme de deviz pentru lucrrile corespunztor.